5 knížek, které vám zvednou náladu

Únor je úmorný měsíc. Podzim může být depresivní, ale dá se na něm najít i něco romantického. Leden zní alespoň jako nový začátek, ale únor se jenom musí vydržet.
Proto pro vás mám tipy na knížky, které vás rozveselí a zaženou vám všechny chmury. O dvou knížkách už jsem psala podrobněji, takže ty nechávám na konec a popíšu vám je už jen stručně. Jestli vás ani jedna nerozesmějete, tak jste větší tragédi než já. A to je téměř nemožné!

LEO ROSTEN – PAN KAPLAN MÁ STÁLE TŘÍDU RÁD
Pan Kaplan je svérázný student newyorské školy pro dospělé. Spolu s dalšími cizinci se snaží pod dohledem vlídného profesora proniknout do záludností anglického jazyka. Legrace je založená nejen na dokonalých slovních hříčkách, které aktéři svými chybami vytvářejí, ale i na roztomilosti, se kterou se všichni ti dospělí lidé potýkají se studiem. A protože je každý trochu jiný a všichni se snaží brát výuku po svém, je vzájemné pošťuchování, okřikování a soupeření někdy slyšet až na chodbu. Prostě normální vyučování.

EVŽEN BOČEK – POSLEDNÍ ARISTOKRATKA

Hrabě Kostka přijíždí se svojí ženou a dcerou do Čech, aby se ujal rozpadlého sídla, které mu bylo po revoluci vráceno. Chudý zámeček Kostka nenabízí mnoho zajímavého a rodina, která vůbec netuší, jak se vydělávají peníze, musí proti vlastní vůli začít něco dělat a vytvořit ze svého nového domova turisticky zajímavou lokaci. Pomáhat jim v tom bude mrzutý kastelán, který nenávidí lidi, zejména návštěvníky zámku, kuchařka, která je pod vlivem ořechovky vlastní výroby už od rána a zahradník, kterého víc než skleník, který má na starosti, zaměstnávají chmury z řídnutí vlasů.
Knížka má ještě tři stejně povedená pokračování.

JAN PROCHÁZKA – PŘESTŘELKA

Nenechte se zmást tím, že je to knížka s vojenskou tematikou. Hlavní dějovou linií je sice akce pohraniční stráže, ale pokud to nenudilo mě, tak už nikoho. Milostný příběh, který se zároveň zpětně vypráví, je neméně důležitou částí a i u něj se budete úžasně bavit. Zamilovaný pár tvoří mladý voják a dívka, která má na starosti místní knihovnu. Problémy, se kterými se potýkají, nebudou nikomu neznámé a pokud nebudete zrovna brečet smíchy, budete dojemně doufat ve šťastný konec. 480 stran vám uteče, ani nebudete vědět jak!

CARO MARTINI – ZÁMĚNA

Mladá dívka a stará paní si magickou náhodou vymění svá těla a na vlastní kůži zjistí, jaké to je naráz omládnout nebo naopak zestárnout. Námět možná nezní nijak úchvatně, ale knížka vám minimálně na chvíli předá tolik nadhledu a pozitivní energie, že vám bude okamžitě hezky.
Podrobněji ZDE.

KAROLÍNA MIKŠÍKOVÁ – ŽIVOT, NA KTERÝ METR NESTAČÍ

Život není peříčko, natož když máte v dnešní době skoro dva metry, prsa po tatínkovi a přitom nejste zrovna štíhlá. A když se vaše matička rozhodne, že budete žít na vesnici a chovat tolik hospodářských zvířat, kolik jen zvládnete, chce to hodně velkou obranyschopnost.
Je to trochu šaškárna, ale upřímná. A co potěší víc, než cizí nezdary, ze kterých si dotyčný nakonec moc nedělá?
Podrobněji ZDE.

P.S.: Tenhle únorový podivný čas stejně nakonec skončí. Bude tepleji, bude víc světla a léto je čím dál blíž. Pokud ho teda máte rádi. Ale stejně jednu z knížek zkuste. Uvědomit si, že se něčemu nahlas smějete, i když jste v místnosti úplně sami, je jeden z nejpříjemnějších pocitů.

Mějte se krásně!
J.

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *