TIPY NA KNÍŽKY DÁRKY

Čtyři novinky z různých žánrů – historický román, thriller, vánoční young adult příběh a knížka pro děti.
Knížky jsou skvělé dárky. Nezruinují vám rozpočet, dají se půjčovat dál, takže je málokdy najdete po svátcích v odpadu, dobře se balí a s trochou snahy se dají vybrat v podstatě pro kohokoliv tak, aby potěšily.

S. A. DOMINGO – S LÁSKOU TVŮJ SANTA (young adult – pro mladé čtenáře)
Angel je chytrá a pilná dívka. Těší se na Vánoce, ale je v jednom kole. Čekají jí přijímací zkoušky a pomáhá organizovat vánoční benefici pro hospic, kde pracuje její maminka. Pomáhá jí Casper, její kamarád z dětství, se kterým se v poslední době trochu odcizili. Teď mají příležitost trávit spolu víc času. Angel je zmatená. Je možné, že by se jí Casper líbil? A kdo jí posílá každý den adventní psaníčka? Kdo je ten tajný Santa, kterému evidentně není lhostejná? Letos budou dárky to poslední, čeho bude mít Angel o Vánocích plnou hlavu.

LIV CONSTANTINE – TA, KTERÁ PROHRAJE (thriller)
Piper a Joanna. Dvě ženy, které spojuje jeden muž. Leo. Joanna s ním přestála těžké období jeho deprese, starala se o domácnost a o děti. A teď, když je mu konečně líp, rozhodl se pro život s jinou ženou. S mladou krásnou vdovou Piper. Joanna se při svém strašlivém zklamání nemůže ještě navíc zbavit strachu z toho, že je pro Lea a děti Piper nebezpečná. Její manžel zahynul za podivných okolností a fakt, že používá falešné jméno a často zásadním způsobem mění práci i bydliště, jí na důvěryhodnosti nepřidávají. Joanna se pokusí zachránit, co se dá. A možná zjistí, že není co zachraňovat. V tomto příběhu není nic tak, jak to až téměř do posledních stránek vypadá.

RUTA SEPETYS – MLČÍCÍ FONTÁNY (historický román)
Další velkolepé dílo známé americké autorky se tentokrát odehrává ve Španělsku v šedesátých letech minulého století za vlády generála Franca. Příběh svede dohromady mladého Daniela a Anu. Jejich životy nemůžou být rozdílnější. Daniel je Američan, je bohatým synem ropného magnáta a touží se stát reportérem. Ana je služebná v hotelu a její život nebyl doteď zrovna jednoduchý. Musí se vypořádávat s tíživou minulostí, která navíc začne znovu prosakovat. Mezi řádky rodícího se vážného vztahu autorka se svou proslulou zdatností odhaluje nepříjemné pozadí této doby, o které většina z nás ví jenom velmi málo.

SOPHIE PEMBROKEOVÁ – HUGO A VÁNOCE POD PSA (pro děti)
Sledujte předvánoční přípravy jedné rodiny z pohledu francouzského buldočka Huga. Hugo Vánoce miluje. Tolik vůní a dobrot. A celá rodina pohromadě! Hugo má věčně hlad a nadevše zbožňuje své páníčky, takže si tenhle čas patřičně užívá. Letos se sice zřejmě někam pojede, ale to nevadí, těší se. Jenomže nešťastnou shodou náhod se ocitne na ulici a úplně sám. To je tragédie! Ještě že je Hugo tak vynalézavý, miloučký a umí si poradit. Možná ho čeká mnohem lepší dobrodružství, než kdyby seděl doma na gauči. A těch dobrot a drbání za ušima se i tak dočká.

A příští týden budeme ještě v podobných tipech pokračovat. Krásný adventní čas, milí čtenáři!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *