TIPY NA KNIŽNÍ DÁRKY, 2. ČÁST

Letos ještě jednou, milí čtenáři.
Knížky seženete na poslední chvíli, třeba i na Štědrý den dopoledne ve větším supermarketu. Některou z těchto novinek určitě.
Tak tedy ještě čtyři tipy, zase čtyři různé žánry. Thriller, autobiografii, knížku pro mládež a klasickou sbírku povídek.
Přeju vám krásné Vánoce a klidný konec tohoto divného roku. Užívejte každý den. I když jste v domě plném lidí, kteří jsou hluční, nutí vás pořád něco jíst, pít, zpívat, slavit. I když jste sami někde zalezlí a nemáte se s kým podělit o své myšlenky.
Užijte si každý okamžik, který patří jenom vám.
Buďte laskaví, ohleduplní a trochu sobečtí. To, co je teď, už se nikdy nebude opakovat.
Těším se na vás v příštím roce. Chystám v něm něco většího. Tak snad se nám bude všem dařit.
Ze srdce nám to všem přeju!
J.

JO NESBO – KRÁLOVSTVÍ (thriller)
Carl a Roy jsou bratři. Carl se po letech vrací z ciziny za Royem do rodného domu. Má s sebou manželku a velký plán. Chce za městem postavit horský wellness hotel, který by probudil místní obyvatele a jejich prostředky. Zdá se, že má všechno promyšlené. Ale Roy je opatrnější. Navíc se mu líbí Carlova žena. Plány se rozjíždějí. Roy je čím dál víc nervózní. Nic se nezdá být snadné, připravené, směřující k lepší budoucnosti. A žena, jiná než všechny ostatní, které kdy poznal. Je silnější bratrská láska nebo vášnivá láska k ženě? Bratrská láska nebo chamtivost?
Spíš než klasické thrillerové zvraty, čekejte napínavé vztahové drama. Autor předvádí svou znalost psychologie lidského trmácení se životem kvalitním stylem.

ADÉLA ELBEL – DOBA TEMNA (autobiografie)

Nečekaná osobní zpověď známé stand-up komičky, mně osobně známé spíš z jejího dřívějšího působení v unikátním hudebním uskupení ČokoVoko.
Brzy se vdala, brzy měla první dítě. Byla pracovitá, průbojná, schopná se rozdat. Přesto nebyla dlouhé roky šťastná.
Nedostatečná opora v životním partnerovi může dusit i sebeschopnějšího člověka.
Teď začíná znovu. Bez jistoty příjmu z práce v kanceláři, bez manžela. Těším se, že se teď naplno rozvine její potenciál.
Je to místy cynické čtení. Ale povzbuzující. Rozvod nemusí být konec světa. Může to být příležitost. Nepopírám, že bolestivá.

SÁRA BÁCHOROVÁ – A(N)NA (pro mládež)

Anna by mohla prožívat normální život dospívající dívky. Má hodné rodiče, kamarádky, kluka. Ale něco se stane. Nějaká poznámka, pocit nebo chvilková slabost způsobí, že se nechá ovládnout představou, že věci budou lepší, když přestane jíst a zhubne.
O tom, kam až může zajít touha po štíhlém těle. Pro mládež povinná četba. I pro kluky. Aby trochu nahlédli do toho, co se v dívkách někdy odehrává.

CHARLES DICKENS – VÁNOČNÍ PŘÍBĚHY (soubor povídek)

Nečekaně veselá sbírka povídek, sestavená z těch s vánoční tematikou. Autor v nich prostřednictvím typizovaných postav vykládá svou obavu o Vánoce, kterou v něm už v 19. století vzbuzoval odklon od jejich pravé duchovní podstaty.
Výběr začíná Vánoční koledou, která se pro svou srozumitelnost stala předlohou pro nejrůznější divadelní a filmová zpracování.
Sváteční čtení pro každého v roztomilé obálce a novém překladu. Moc milé.

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *