IONA GREY – DOPISY, KTERÉ NIKDO NEČETL

Milovníci Posledního dopisu od tvé lásky by měli být ve střehu! A vlastně i ti, kterým úplně nesedl. V téhle knížce je to, co tam trochu chybělo.Poslední dopis od Jojo Moyes mi udělal dobře, ale na další knížku od ní už jsem si netroufala. Tak jsem si našla knížku, která má být podobná. Je. A navíc se odehrává v zajímavějším prostředí.

DĚJ: Mladá dívka Jess se před agresivním přítelem ukryje ve starém opuštěném domě. Objeví v něm dopis, který poslal bývalý americký letec Dan své lásce. Posílal jí evidentně mnoho dopisů, na které nikdy neodpověděla. Jess dopis natolik zaujme, že se dá do hledání. Najde krabici, ve které objeví 70 let staré dopisy. Začne si je číst a nám se otevírá příběh velké lásky Stelly a Dana.
Stella a Dan se náhodou poznali v roce 1943 v Londýně. Stella je nešťastně vdaná za vikáře Charlese a Dan je americký pilot. Zamilují se do sebe a začnou se scházet. Brzy pochopí, že jenom spolu budou šťastní. Začnou plánovat společnou budoucnost a v čase mezi leteckými misemi Dan koupí dům, kde by spolu po válce chtěli žít. Tady dopisy končí.
Jess s pomocí nového známého Willa, který vyřizuje pozůstalosti, zkontaktuje stařičkého Dana žijícího v Americe a snaží se zjistit, kde a jestli vůbec žije Stella. Jess se evidentně skrývala v domě, kde spolu měli žít a pak v něm bydlela Jessiina kamarádka Nancy a dopisy si tu zřejmě schovala. Ale mnoho dalších dopisů chybělo. Proč nezůstali spolu? Něco se zkomplikovalo, ale co? A uvidí se ještě někdy?

Je takový můj už definitivní osobní problém, že si moc nepotrpím na prolínání budoucnosti a současnosti. A tenhle nešvar se v poslední době objevuje hodně. Když se začtu do jednoho příběhu, tak mě otravuje, že v další kapitole začíná jiný. Tak se do něj začtu, kapitola skončí a jsme zase u prvního příběhu. Zajímalo by mě, jestli jsem jediná, kdo si v tom nelibuje! On je totiž vždycky jeden příběh slabší a většinou je to ten, který vypravuje ten starší.
Milostný příběh z válečných let je krásný. Romantický, melancholický, bez zbytečných nelogických zvratů. Zádrhel tušíme, a jsme z toho smutní, ale čím dál silnější pouto dvou milujících se lidí nám na každé stránce vlije novou energii. Pokud jste zamilovaní, budete z knížky krásně rozněžnělí. Pokud zrovna nejste, nebo máte nějaké trápení, budete nejspíš trochu smutní. Ale všichni v ní najdete kousek sebe. Kousek vlastního osudu nebo touhy.
Popisem současného příběhu si nebudeme kazit ten krásný dojem, stejně je vedlejší a někomu se líbit může, tak nebudu zbytečně brblat.
Podobné knížky jsou úžasné a viním je z jedné věci. Že možná příliš dlouho čekáme na toho pravého. No co se dá dělat. Tak hlavně. Pokud už jste ho nebo jí našli, za žádnou cenu se ho nevzdávejte. Podruhé už se to nemusí opakovat. Ach!

DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *