ANNE JACOBS – PANSKÝ DŮM

Tak takhle má vypadat knížka na dovolenou. A já se těším na další dva díly!

DĚJ: Marie po smrti rodičů vyrostla v sirotčinci. Po dvou neúspěšných pracovních místech zakotví v domě továrníka Melzera v Augsburgu. Začíná na nejpodřadnějším místě jako pomocná síla v kuchyni, ale pro svoje všestranné nadání se nezvykle brzy stane komornou Kathariny, nemladší dcery manželů Melzerových, která si jí velmi oblíbila. Protože je i velmi hezká, na první pohled se do ní zakouká Katharinin bratr Paul. Jejich třetí sestra Elizabeth prožívá velké zklamání, protože muž, o kterém se už dlouho domnívala, že jí požádá o ruku, se zčistajasna začne dvořit Katharině. Ale ta už má srdce zadané. A protože její miláček není rodičům příliš po chuti a Katharina touží po světě velkého umění, uprchnou spolu do Paříže. Rodina se hroutí a Marie je jediná, kdo by mohl Katharinu přivést zpátky k rozumu a dostat domů.
Pak se ukáže, že jedna služka v domě je těhotná. A že Marie možná není tak chudá, jak to vypadalo.
V tomhle románu nechybí vůbec nic, co by ve svém žánru mělo být! Zakázaná láska. Kradmé pohledy. Zrada a zklamání. Štěstí a smíření.
A pokud by přece někomu něco chybělo, určitě to bude v některém z pokračování.

DOJMY: Hravý styl psaní dělá z příběhu, který tady byl už v mnoha variacích, příjemnou oddechovku. Děj ubíhá rychle, je i poměrně napínavý a jednotlivé obrazy jsou docela nápadité. Všechny postavy jsou veskrze příjemné a myslím, že se i pobavíte, autorka je vtipná.
Prostě taková Pýcha a předsudek po Německu. Pokud na ní někde narazíte a nevíte, co hodit do kufru na dovolenou, neuděláte chybu.
Dneska žádná filosofie.
Panský dům je romantický a odpočinkový. DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *