BYLY TADY, A UŽ NEJSOU, STŘÍBRNÁ CESTA

DOJMY: Docela dobré. Hlavní hrdinka povedená, zločinci správně odporní, zápletka neokoukaná. Potěšilo mě i minimum nepříjemných scén, je vidět, že se dá napsat thriller bez nechutností a psychoteroru.
Mně osobně moc neseděla upocená atmosféra upadajícího důlního města, bylo to takové nudné, otravné prostředí. Ale to je to jediné, co chybělo k dokonalosti. Až mě překvapuje, že se o téhle knížce víc nepsalo.
Žádný zázrak, ale celkem napínavé, originální, lehké čtení.
DOPORUČUJU!

STINA JACKSON – STŘÍBRNÁ CESTA

DĚJ: Středoškolský učitel Lelle už dva roky hledá svojí dospívající dceru Linu. Tehdy jí odvezl na zastávku autobusu a od té doby jí nikdo neviděl. Policie podle jeho mínění nedělá dost, takže neúnavně prochází všechny stopy a pročesává okolí. Mezitím se mu rozpadlo manželství a jediný, v kom nachází pochopení, je mladičká Meja, která se v místě Stříbrná cesta nedávno objevila.
Meja se sem o letních prázdninách přistěhovala se svojí matkou za jejím novým přítelem. Matčin partner Torbjörnse se k oběma chová slušně, jejich životní úroveň se podstatně zvýší, a když se během léta Meja seznámí s pohledným a milým Carlem, vypadá to, že se jí život konečně obrací správným směrem. Případ ztracené Lelle v ní od začátku vzbudí zvědavost, a ráda by jejímu zoufalému otci nějak pomohla. Brzy se však ztratí další dívka a Meja se sama ocitne v ohrožení.

DOJMY: Ano, nálepky typu „Edice světový bestseller“ nemáme brát vážně. Ani nevím, co mě na téhle knížce lákalo. Snad námět? Je to debut, tak budeme jako vždycky mírnější. Dva příběhy k sobě moc neseděly, prostředí bylo nijaké, všichni byli takoví ušmudlaní, nezajímaví, zbyteční…
Třeba to někomu sedne.
Já osobně NEDOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *