CAROLINE MITCHELL – NĚMÝ SVĚDEK

Záchranou pro zážitek ze čtení pro mě v poslední době představují psychothrillery a detektivky.

DĚJ: Emma vede hezký život. Má milujícího manžela, vytouženého syna a obchod se svatebními šaty. Všechno by bylo skvělé, kdyby se její manžel Alex netoužil přestěhovat z jejich venkovského domu. Noví majitelé by totiž mohli na jejich pozemku najít tělo muže, kterého Emma před lety zabila a zakopala právě tam. Když Alex dostane výhodnou pracovní nabídku ve velkoměstě, nemůže se už Emma stěhování dál bránit. Protože má navíc pocit, že jí duch jejího mrtvého bývalého milence po letech začal pronásledovat, sesype se a všechno manželovi přizná. Do následujících událostí se promítají zážitky z Emminých studijních let, kdy podlehla muži, kterého by si později přála nikdy nepoznat.
Alex se vzpamatovává z jejího přiznání a do toho ho kontaktuje právě ten muž, o němž mu Emma před pár dny řekla, že ho zabila.
Něco tady nehraje. Každý totiž o jejich dávném vztahu tvrdí něco jiného. Není jasné, kdo je vlastně oběť. A jestli je Emma vůbec vrah. Nabízí se možnost, že je tady někdo velice schopný manipulátor. Teď ještě přijít na to, o co mu vlastně jde.

DOJMY: Posunování děje pohledem různých postav nutí k dalšímu čtení. Dobře propracované odhalování příjemně napíná. Téma přihlouplého, lehce zvrhlého učitele bez emocí, který má slabost pro hezké studentky, je vychytralá.
Sice to nebude nic převratného a mistry žánru to nejspíš nepřekoná.
Ale mně se to líbilo.
Na dlouhé podzimní večery ideální!

DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *