CATHERINE STEADMAN – HROB PRO MÉHO MANŽELA

Skvělý anglickým psychothriller s debilně přeloženým českým názvem.

DĚJ: Třicetiletá Erin žije se svým snoubencem Markem v Londýně a je právě na začátku natáčení svého dokumentu o třech vězních, kteří mají v nejbližší době vězení opustit. Její manžel je bankéř a nečekaně přijde o práci. V této náročné době se chtějí vzít, protože už to měli dlouho naplánované. Trochu přípravy uskromní, absolvují svatbu a vyrazí na Bora Bora na čtrnáctidenní líbánky. Mezi konzumaci luxusu zařadí i potápění a atmosféra se začíná šponovat. Erin se potápění bojí, přesto ho kvůli Markovi dvakrát podstoupí. Po druhém úspěšném pokusu a bezpečném vynoření narazí do jejich motorového člunu plovoucí vak. Novomanželé dlouho váhají, co s naditým pytlem udělat. Nakonec neodolají a na pokoji ho otevřou. Objeví obrovské bohatství, které by vyřešilo všechny jejich finanční problémy. Když se navíc Mark potopí v místě, kde vak našli a zjistí, že tyhle peníze nikomu dobrému chybět nebudou, jejich nutkání si veškerý obsah ponechat se prohloubí. Jak se ale taková věc dělá a nakolik je nebezpečná? A jaké důsledky bude mít pro jejich vztah?

DOJMY: V originále se knížka jmenuje „Něco pod vodou“. A tak se měla jmenovat. Ale tím moje kritika končí.
Neobejdu se bez klišé, knížka vás od začátku strhne. Anglické i tropické klima pocítíte jako na vlastní kůži. Úplně plasticky uvidíte mořský svět přes potápěčskou masku, zválená prostěradla po promilované noci, pohyb nůžek rozstřihávajících cizí zavazadlo.
Touha udržet zamilovanost, touha žít bez obav z nedostatku, touha po klidu v duši. Kdo tohle nezná? A právě tyhle tužby vytváří to každou kapitolou gradující napětí.
Prostředí vězení a postavy napravitelných zločinců jenom posouvají tenhle kousek vysoko nad průměr.
Pointa mi jako obvykle nedošla, takže mi nic nezkalilo tenhle skvělý čtenářský zážitek.
Už zase čtu a je to radost.

DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *