DVA NOVÉ THRILLERY – LÍBÁNKY A FÁMA

Mám zase napínákové období, takže vezmu dva kusy najednou. Tohle jsou dvě ukrutně povedené novinky.

TINA SESKINS – LÍBÁNKY

DĚJ: Jemma se probudila s kocovinou v nádherném apartmánu na Maledivách. Je to několikátý den jejích líbánek. Ale její manžel nikde není. Protože se večer pohádali, předpokládá, že trucuje někde na ostrově a časem se objeví. Ale s postupujícím časem to začíná být divné. Zkontroluje jeho věci a nechybí nic kromě toho, co měl na sobě večer. V jídelně osloví pár, se kterým se s manželem sblížili a trávili společně trochu času, včetně včerejšího večera. Ani je nenapadá, kde by mohl být. Nakonec nezbývá než zajít na recepci a manželovo zmizení nahlásit. Na ostrově začíná pátrání a zbytek líbánek se pro Jemmu promění v bolestivé zabíjení času.
Současně se v sedm let starých vzpomínkách dozvídáme o tom, jak se Jemma seznámila s Danem, který se pro ní brzo zdál být tím pravým. Jak se seznámila s jeho rodinou, přáteli a bratrem, který jejich vztah zásadně ovlivnil. Svatba, která předcházela líbánkám nebyla plánovaná za zrovna radostných podmínek a začíná to budit dojem, že s jejím manželem se mohlo stát cokoliv, protože jejich minulost byla hodně dramatická.
DOJMY: Mám ráda tyhle zmizelé partnery (Zmizelá, Beze stopy, částečně i Dívka ve vlaku…). Opuštěný má čas přemítat o tom, co se mohlo stát, co k tomu vedlo, jaký byl jejich vztah. A to je zajímavé, aspoň pro mě.
Text ubývá rychle, napínavě, ačkoliv jsou postavy poměrně nudné. Obyčejní, znudění Angličané, kteří se chtějí mít dobře. Ale vždycky jsou věrohodnější normální lidé, než duševně nemocní, než lidé s výjimečnými talenty, schopnostmi a podobně. Tohle je realita moderních vztahů. Chceme všechno nebo nic. Po kterém nemusí zbýt nic úplně doslova.
DOPORUČUJU!

LESLEY KARA – FÁMA

DĚJ: Joanna se se svým malým synem přestěhovala z Londýna do malého města, kde se narodila, aby byla blíž svojí matce a aby ušetřila. S otcem svého dítěte vychází dobře, jsou to skvělí přátelé a milenci, kteří si jenom nejsou schopní vyjevit své opravdové city a žít spolu. Ano, zvláštní. Joanna se snaží zapadnout mezi místní, stýká se se svými vrstevnicemi a možná z nudy, možná proto, aby se cítila zajímavá, vypustí to, co se dozvěděla od svého partnera. Že možná právě tady někde bydlí pod novou identitou žena, která jako dítě spáchala ohavný brutální čin. Pro místní je to takové sousto, že se tahle fáma rozšíří do míry, jakou by nikdo nečekal. Je to venku a už to nejde vzít zpátky a za chvíli budete mít pocit, že tou ženou může být i někdo, koho znáte vy sami!
DOJMY: Postavy jsou trochu legrační, přeci jen je to prvotina. Ale jinak drží všechno pohromadě, má to atmosféru, čte se to dobře. Hodila by se spíš asi pro občasné čtenáře, protože nemá až tak zásadní zvraty, jakými jsme dneska z thrillerů rozmazlení. Ale stejně se povedla a v tom roztomilém příměstském městečku byste chtěli žít. V karanténě určitě.
DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *