GREER HENDRICKS, SARAH PEKKANEN – MANŽELKA MAZI NÁMI

Top Thriller. Že já na tyhle popisky vždycky skočím…
Dobrý námět. V dobrém prostředí. Tak proč to pořád tak zadrhávalo?

Vanessa je nešťastná. Žije u své tety, a dělá práci neodpovídající jejímu vzdělání, aby vůbec vyšla s penězi. Její manžel jí opustil kvůli své mladé sekretářce, která si teď užívá jeho přízně a peněz. Když se Vanessa dozví, že se schyluje ke svatbě, rozhodne se, že udělá všechno proto, aby k ní nedošlo.
Jenomže v půlce příběhu se role poněkud obrátí. Z Vanessy není šíleně se chovající oběť. A když máte pocit, že jste pochopili, kdo a proč je oběť, tak se to otočí ještě jednou. Ale už vás to nebude moc bavit.

Téma opuštěných žen bude asi vždycky atraktivní. Všechny se ztotožňujeme s osudem někoho, kdo měl všechno, a někdo mladší a hezčí ho o to připravil. Zároveň rozumíme krásné mladé ženě, že se nemá vzdát lásky muže, který svou ženu už přece dávno nemiluje. Záleží na úhlu pohledu a strany jsou vlastně vyrovnané. Svorně nesnášet budeme jenom toho blbečka manžela. A ten je jedním z kamenů úrazu tohoto ambiciózního spisovatelského počinu. Nevěřím nikomu, že by s takovým kreténem chtěl být! Na místě manželky bych od něj už dávno utekla a na místě milenky bych se mu vysmála.
Dalším problém je styl psaní. Obávám se, že spolupráce dvou lidí na thrilleru bude vždycky ošemetná (už jsem tady šílela z Cizince). Dámy nám toho chtěly tolik sdělit a natolik nás držet v napětí, že je z toho úplný zmatek. Zápletka je poměrně dobrá, ale je vlastně jednoduchá. Snažily se tedy naši pozornost udržet zmateným poskakováním v čase a mezi postavami? Kolikrát bych si už myslela, že by to musel být konec, kdyby nezbývalo ještě několik stran. Zbytečně to natáhly. A zbytečně udělaly ze tří lidí úplné pitomce. A ty detektivní prvky, na jejichž základě Vanessa rozpoznává, co je její manžel zač, jsou směšné.

NEDOPORUČUJU!
Ale jako vždycky něco pozitivního být musí. Závěrečná zápletka fakt není úplně špatná. Škoda, že jí předchází tolik zbytečných slov.

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *