J. P. DELANEY – TA PŘEDE MNOU

Tuhle knížku jsem obracela v ruce několikrát. Váhání bylo zbytečné, je skvělá!
Pokud nemáte náladu na legraci nebo romantiku, tak tohle je přesně knížka na dovolenou. Napínavá, napínavá a s každou stránkou ještě napínavější.

DĚJ: Emma a Jane jsou mladé ženy, které spolu nikdy neměly nic společného, jenom si obě pronajaly stejný dům. Emma se svým přítelem, Jane nějakou dobu po ní. Kapitoly se střídají ve vyprávění příběhu Emmy a Jane a příběh se začíná propojovat.
Londýnský dům na Folgate Street 1, o kterém je řeč, je krásný a velmi zvláštní. Majitelem je sám architekt, který ho navrhnul původně pro svou rodinu. Teď ho pronajímá za velmi nízkou cenu, ale pronájem má mnoho pravidel. Život v něm musí odpovídat minimalistickému stylu, ve kterém je navržen. Žádné dekorace, knihy, osobní předměty, vlastní nábytek. V domě musí být pořád uklizeno. Odměnou za to je velká řada technických vymožeností a velká bezpečnost. A úchvatný, moderní, světlý prostor. Majitel si sám vybírá, komu dům projme a sami realitní agenti si nejsou jistí, podle jakého klíče.
Emma si ho pronajme se svým přítelem poté, co jí ve starém bytě někdo přepadne. Chce začít znovu a jednoduchý, minimalistický dům by mohl zlepšit i jejich vztah. Přestěhují se, a když se během vyšetřování onoho vloupání ukáže, že Simon je jenom neskutečný sobec, Emma se s ním rozejde. A sblíží se s architektem Edwardem. A její život se začne komplikovat.
Jane chce v domě taky začít znovu. Porodila mrtvou holčičku, kterou čekala s mužem, který jí opustil, a změna zaměstnání a přestěhování vypadají jako ten nejlepší začátek. Sblíží se samotným architektem Edwardem. A její život se… kupodivu začne komplikovat. Zjistí, že předchozí nájemnice v něm zemřela. A za podivných okolností zemřela i Edwardova rodina.
Kam se příběh dvou mladých žen dostane? Dojde k nějaké vraždě, sebevraždě, nebo se už všechno dávno stalo? Kdo je ve skutečnosti přitažlivý Edward?

DOJMY: Ta knížka je radost, už když jí vezmete do ruky. Myslím, že obálka a sazba textu jsou pro čtivost neskutečně důležité. Já mám neskromně ráda nové knížky, protože voní. A tohle byla nádhera. Přečetla jsem jí za dva večery a zapomněla jsem u ní, že je mi vlastně trochu smutno a bolí mě břicho.
Autor jí psal několik let. Je to znát. Je vymazlená. Ničeho není příliš. Lekání, milostných scén, brutality. Samozřejmě, pořád je to psychothriller, takže je postavená na nepříjemných věcech. Ale všechno má svůj smysl a pokud vám bude někoho líto, všechno se vám vynahradí.
Jedna z mých letošních favoritek.

DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *