JOCHEN TILL – LUCIFER JUNIOR

Na Facebooku Romantického zápisníku píšu už asi půl roku o knížkách, které jsem přečetla. A teď mi začalo být trochu líto, že si ty krátké články nemůžou přečíst ti, co na Facebooku nejsou. Tak budu přidávat příspěvky i sem a některé přidám i zpětně.
Začneme knížkami pro děti.

POPIS: Lucifer Junior je nová série knížek pro větší děti. U nás zatím vyšly první dva díly, další tři vyjdou začátkem příštího roku. Začátek vypadá výborně!
Jsou milé, chytré, vtipné, skvěle komiksově ilustrované. A vymazlené, co do provedení. Budete je s radostí brát do ruky. Doporučila bych je dětem okolo deseti let i mladším. Pokud je budou předčítat rodiče, bude se jim číst špatně, protože budou hýkat smíchy!

DĚJ: PŘÍLIŠ HODNÝ PEKELNÍK – Lucin je ďáblův, přímo Luciferův synek a žije v pekle. Jinak je to normální teenager. Zvláštní chod svého domova bere s klidem, dokud se po něm nechce, aby byl zlý. Protože přichází do věku, kdy by měl po tatínkovi pomalu převzít podnik, začíná být jeho mírná povaha trochu problém. Je rozhodnuto, že půjde na zkušenou na zem mezi živé lidi, aby se od nich něco zlého přiučil. A je to opravdu legrace. Nejenom, že Lucin nedokáže být zlý, nevyzná se ani v základních lidských dovednostech a vztazích. Přesto si najde kamarády a v obyčejné škole se mu začne líbit. Doprovázený svým mazlíčkem Cornibusem, který se dokáže proměnit v jakékoliv zvíře, rozveselí všechny kolem sebe.

PEKELNĚ DOBRÁ PARTA – Po prázdninách v pekle se Lucin do školy vyloženě těší. Na kamarády, na pozemské vynikající jídlo a na příjemný, čerstvý vzduch. Má ale jednu starost. Dozvěděl se, že na něj tatíček nasadil špeha, který má kontrolovat, jestli dělá dost lumpáren. Všechny podezírá a udeří dokonce i na svoje kamarády. Lilly, kterou má nejradši, dokonce na chvíli naštve tak, že s ním přestane mluvit. Ale když pomocí svých drobných ďábelských dovedností dokáže zastrašit nejednu nespravedlnost, všichni mu všechno odpustí. Ono je těžké si ho neoblíbit. Je hodný, milý a pekelně roztomilý. A vy si ho taky zamilujete.

DOJMY: Většina převzatých knížek je nablblá. Lucifer Junior je fajn, aniž by byl příliš výchovný, vážný, dojemný. Takhle mají vypadat knížky pro větší děti. Chválím překlad a originální ilustrace. A ta obálka je prostě skvost!

DOPORUČUJU!

Velké díky nakladatelství Vašut za poskytnutí knížek k recenzi.

Sdílení

2 odpovědi na “JOCHEN TILL – LUCIFER JUNIOR”

  1. Naprosto výborné knížky!! Čteme pořád dokola ( syn, 10 let) a moc se těšíme na 4. díl, zatím jsme ho nikde nesehnali. Rozhodně doporučuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *