JOJO MOYES – POSLEDNÍ DOPIS OD TVÉ LÁSKY

Nenapravitelný romantik ve mně zase jednou zatoužil plakat dojetím. A?
Samozřejmě, že věříte na tu jedinou, pravou lásku. Všichni v ní věříme! Nebo fakt ne? Tak tuhle knížku nečtěte!

DĚJ: Současná anglická novinářka Ellie narazí při své práci na 40 let starý dopis. Je to dopis, ve kterém muž žádá milovanou ženu, aby s ním odešla od manžela a začala s ním nový život. Ellie dopis natolik zaujme, že se rozhodne zjistit, co se tenkrát stalo, a jak ta evidentně osudová láska dopadla. Sama žije ve vyčerpávajícím vztahu se ženatým mužem a má pocit, že jí to podá jakési rozhřešení.
V dalších dvou časových liniích se nám právě tento příběh odkrývá, příběh Jennifer a Anthonyho. Příběh lásky, která je silnější než všechny překážky.
1. Jennifer je vdaná za bohatého investora. Má pohodlný život a to, že s manželem nemá mnoho společného, je za to jenom malá cena. Jedinou její starostí je být neustále upravená a usměvavá a dobře organizovat společenské akce. Dokud nepozná Anthonyho. S Anthonym v sobě poznají něco, co se do té doby ani jednomu nestalo. Splynutí duší. Spalující vášeň. Času nepodléhající lásku.
1. Jennifer se probudí v nemocnici po vážné nehodě a pomalu se rozpomíná na svůj život. Na manžela, rodinu a na muže, kterého milovala, ale nemohla s ním být. Postupně nachází ve svém domě schované jeho dopisy a je rozhodnutá se s ním znovu setkat za každou cenu.
Láska nepřekoná všechny překážky. Ale nic jí nedokáže zničit. Nepozná se právě tak?

Přečtěte si Anthonyho dopis na zadním straně přebalu knihy a hned budete vědět, jestli si máte knížku přečíst nebo ne. Dočetla jsem poslední slova dopisu a nešťastně jsem si povzdechla. Dostala mě. Autorka populární červené literatury mě dostala. Je to zákeřný dopis. Je v něm to, co většina z nás považuje za to nejkrásnější, co můžeme v životě poznat. Být milováni někým, koho milujeme.

Na rovinu, je to brak. V té knížce je tolik nepříjemných postav, tolik nereálných náhod, děj se v některých místech nelogicky zrychluje a spoustu věcí vynechává. Ale jsou tady ti dva. Ve všem ostatním nikomu nevěříte ani slovo. Ale těm dvěma úplně všechno a od začátku jim budete přát šťastný konec. Je to zoufalá četba. Ale velkoryse jsem nad tím mávla rukou po každém dalším dopise. Tohle chceme všichni. Ne? Ale no tak! Já vám taky přiznám, že romantik nakonec plakal. Ne dojetím. Tím, že jim nechutně záviděl.

Romantikům DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *