KAROLINA MIKŠÍKOVÁ – ŽIVOT, NA KTERÝ METR NESTAČÍ

Velmi osobní blog v knížce. Zvedne vám náladu a sebevědomí!
Není to bez výhrad. Ale při čtení jsem se moc potěšila. Je to takový český Deník Bridget Jonesové. Dívka, která je přesvědčená o své nemotornosti, nepraktičnosti a neschopnosti najít si partnera, nám popisuje svoje denní útrapy.

DĚJ: Karolína se ve svých pěti letech odstěhovala se svojí maminkou a bráškou na vesnici. Maminka to vzala stylem, že když už, tak se vším všudy. Časem se tedy jejich rodina rozrostla o mnoho domácích zvířat. Psa, kočku a slepice má na venkově leckdo. V téhle rodině se nezalekli chování koz a koní.
Chovatelství přináší pro psaní krátkých příběhů hodně podnětů, ale základem je autorčin život. Prostřednictvím velmi otevřených detailů poznáváme Karolínu jako obyčejnou mladou ženu, která na prahu dospělosti řeší úplně běžné starosti úměrné svému věku. Svojí zvláštní rodinu a práci se zvířaty bere jako další prvek, kterým vybočuje ze společnosti posedlé dokonalostí. Netrpí zrovna velkou sebedůvěrou a někdy se cítí osaměle. Vypořádává se s tím s humorem. Své nedostatky a bizarní zážitky popisuje tak směšně, že vám nemůže nevykouzlit úsměv na tváři.

Přeju blogerům, že jim vychází knihy. Je za tím velká práce a u dlouho fungujících blogů i čistá pravdivost. Ale samozřejmě to většinou nejsou spisovatelé, Karolína se ani netají s tím, že mívala se slohem problémy. Ale prostší styl v tomhle případě vůbec nevadí. Je to fajn.
Překvapila mě otevřenost některých scén, měla jsem až nahnáno, kam až se dostaneme. K menstruaci, masturbaci?
Trošku problém jsem měla s tím, že mi některé veselé scénky připadaly hodně přehnané, a často se mi zdálo, jako kdyby byla pointa vyšroubovaná až uměle. Aby to bylo děsně vtipné v každém případě. Ale kdo si někdy v hospodě před kamarády při vyprávění nějaké historky tak trochu nezapřeháněl? A přesně tak jsem se přii čtení cítila. Jako na pokecu u kafe nebo u piva s někým hodně zábavným.

DOPORUČUJU, budete se smát!
A provedení té knížky je nádherné.

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *