KATE MORTON – ZTRACENÝ SLIB

Po Slavíkovi další objev letošního roku. Na tuhle autorku doporučuju se zaměřit. Jemné, přiměřeně duchaplné čtení. Obálky se nebojte!

DĚJ: Když se na panském sídle při tradiční svatojánské slavnosti ztratí majitelům Edevanovým roční chlapeček, znamená to doživotní změny pro všechny zúčastněné. Tak trochu podezřelí z jeho ztráty jsou vlastně všichni.
Tak například. Šestnáctiletá Alice zamilovaná do chudého zahradníka mohla vymyslet plán, jak získat peníze za výkupné. Navíc když má zálibu v detektivkách a zná tak leckteré zločinecké finty.
Manželé Edevansovi působí jako dokonalý a harmonický pár, ale když se někdo vrátí psychicky pošramocený z války a má podezření, že jeho syn není jeho, mohl by mu v návalu vzteku něco provést.
Mladá chůva byla propuštěná ze služby pár dní před osudnou nocí. Nemohla se mstít?
Jak je jasné ze souběžně plynoucího příběhu posazeného do současnosti, záhadu zmizení malinkého chlapce se nikdy nepodařilo objasnit. Mladá seržantka Sadie se o to při své nucené dovolené pokusí. Osloví dosud žijící Alici Edevanovou, ze které se stala úspěšná autorka detektivních románů. Ta přispěje poznatky, které celou záležitost ještě víc zašmodrchají.

DOJMY: Ani mi nevadilo prolínání minulosti a současnosti a střídání pohledu na příběh různými postavami. Asi proto, že byly všechny části tak zajímavé, napínavé, tak povedené! Všechny postavy mají své místo, všechny pocity jsou reálné, všechno do sebe tak dokonale zapadá, ale vy budete stejně překvapení.
Láska, zrada, pomsta, vina, kdo někdy nebyl na každé straně podobného příběhu? Všichni máme schopnosti k tomu, abychom udělali něco, co se hodně nepovede. A všichni máme schopnosti prožít podobně bohatý život jako některá z postav. Tak jenom do toho.

DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *