KATIE KHAN – ZADRŽ HVĚZDY

Přečetla jsem si popis knížky a už jsem si jí nesla k pokladně. Dystoptické romantické sci-fi. Na něco takového čekám už dlouho! Nakladatelství Argo je navíc téměř zárukou kvality.
Carly a Max žijí v blízké budoucnosti a jsou astronauté. Milují se, čistě, osudově. Ve společnosti, která nepřeje mladým vztahům, navzdory rodičům, udělali všechno proto, aby mohli být spolu. Právě teď jsou v otevřeném vesmíru a ve skafandrech jim zbývá kyslík na 90 minut. Mají své geniální mozky. Mají jeden druhého. Přežijí? Nebo alespoň jeden z nich? Co se jim bude honit hlavou v tom zbývajícím čase? Budou vzpomínat na život ve světě, který nabízí všechno, ale postrádá to nejdůležitější. Přesto by se do něj spolu rádi vrátili.

Mám ráda sci-fi žánr. Nabízí nám nahlédnutí do budoucnosti, hodnotí důsledky našeho současného počínání. Od té doby, co jsem kdysi v kině viděla film Apollo 13 a zamilovala se do Toma Hankse, mě zajímá kosmonautika. Proto jsem si tuhle knížku šetřila a mezi čtením jsem se s ní někdy jenom tak mazlila. Nezklamala mě. Možná je to trochu málo?
Svět Carly a Maxe je úžasně vyspělý, dokonale fungující. Všichni mají práci, všichni mají co jíst. Ale na pozadí je těžko popsatelné prázdno. Všechny postavy jsou hloupoučké, nevýrazné a… prázdné. A to byl ten prvek, který zabránil mému úplnému nadšení. Ta atmosféra. Mně osobně zabránila zpočátku té velké lásce uvěřit, ačkoliv byl nejspíš záměr, že se k sobě Carly a Max nejdřív chovali chladně a spíš si ubližovali. Já jsem z nich necítila nic, a když jeden z nich po odloučení řekl, že bez toho druhého nemůže být, byla jsem dost překvapená. Ale nevadí, je tady ta hlavní část, oni dva, sami v nekonečném vesmíru. A právě tady, odkázáni jenom jeden na druhého, nám odhalují svá životní tajemství. Z otravného románku dvou nezralých lidí, kteří nevědí, co chtějí, se stávají dva dospělí, kteří se nebojí dát v sázku své srdce, ani život, protože ví, že získat mohou jedině víc. A jestli je vůbec kdy možné poznat, co je v životě skutečně důležité, pak věřím, že Carly a Max ho v tom pro život tak nepřátelském prostředí našli.

DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *