LISA DAILY – VE TŘICETI (POPRVÉ) SINGLE

Tak tohle byl úplný průšvih!
Nerada hodnotím knížky, které se mi nelíbily, takže hopem!

DĚJ: Třicetiletá Američanka Alex se následkem bulvárních zpráv dozví, že měl její manžel poměr se známým sportovcem. Když na něj udeří, tak přizná, že si opravdu nedávno uvědomil, že je homosexuál. Alexin dosud dokonalý život se úplně zhroutí. S Michalem se znali od dětství a byli nerozlučný pár. Cítí se ponížená a poté, co Michaela vykope z jejich domu, i velmi osamělá. Na rady svých kamarádek začne hledat novou známost jako o život. Využije moderních vychytávek a pomocí mobilní aplikace si vybírá, s kým se setká. Muži, se kterými se reálně sejde, by si zasloužili místo v muzeu kuriozit. Ale v jejím okolí by se našlo pár chlapů, kteří by stáli za bližší prozkoumání. Třeba její klient, kterému pomáhá zařídit novou restauraci. Nebo sexy dělník, pracující na jejím dalším projektu. Ale nikdy vlastně nerandila a nezná signály, které doprovázejí přirozené poznávání. Flirtuje s ní nebo je jenom zdvořilý? Měl by o ní vážný zájem nebo by si chtěl jenom zadovádět? Dozvíte se. Ale budete zavírat oči pocitem hlouposti a trapnosti.

DOJMY: Knížka nemá nic společného s Deníkem Bridget Jonesové, ke které se sama přirovnává. Bridgetiny deníky jsou knihovnou pocitů současné mladé ženy, která pod vlivem společnosti dělá jeden komický přehmat za druhým.
Ve třiceti (poprvé) single je chabý pokus o vytvoření novější verzi moderní romantické hrdinky. Není to vtipné, není to milé, je to hrůza.
Hlavní hrdinka je úplně blbá. Její přátelé jsou úplně blbí. Žádná situace není věrohodná, ani třeba úplně základní věc, a to, čím že se ta ženská živí. Za šoupání židlemi po jídelně jí někdo platí? A může mi někdo vysvětlit, proč se v tak užvaněné skupině lidí nikdo na nikoho nic nezeptá, než si udělá nějaký závěr. Proč se zdrcená hrdinka zúčastní vlastního rozvodového večírku? Aby vznikaly vtipné situace? Nevznikne žádná. Proč tráví čas v nemocnici čekáním na to, až se po havárii probere její exmanžel, který jí ublížil, když má být s někým, kdo jí opravdu zajímá? Proč je text plný vaty, proč jsou v něm překlepy, proč je přeložený do hovorové češtiny, proč tohle vůbec někdo vydává za něco hodnotnějšího než je ta nejsprostší červená knihovna z trafiky? Někdy mi nad sebevědomím spisovatelů zůstává rozum stát.

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *