MARY TORJUSSEN – BEZE STOPY

Už z anotace můžete tušit, jestli se vám bude líbit nebo ne, protože napsaná je dobře. Mně se líbila moc.

DĚJ: Hannah se vrací ve výborné náladě z jednodenní služební cesty, kde se dozvěděla skvělé zprávy ohledně svojí kariéry. Těší se, že doma oslaví s přítelem Mattem svoje budoucí povýšení. Ale Matt doma není. A už na první pohled je jasné, že nezmizel jenom Matt. Zmizely i všechny věci, které si k Hannah nastěhoval. Jeho oblečení, knížky, televize, nádobí, dokonce i dekorace. Postel je převlečená, všechny důkazy o jeho existenci jsou pryč. Pryč jsou nejspíš i jeho kontakty. Telefonní číslo je nedostupné, profily na sociálních sítích jsou pryč. Hannah je zoufalá. Všechno napovídá tomu, že od ní odešel, aniž by tomu cokoliv nasvědčovalo. Jejich vztah byl až na pár drobností krásný, a v poslední době nedošlo k žádné výrazné roztržce nebo nedorozumění. Svěří se nejlepší kamarádce a ani tu nenapadá, co se tak mohlo stát. Po proplakaném víkendu zavolá Hannah k Mattovi do práce a tam jí oznámí, že už dal před nějakou dobou výpověď. Je to šílené. Patrně to plánoval už dlouho a všechno jí zatajil. Ale Hannah se jen tak nevzdá. Rozhodne se, že za každou cenu zjistí, proč jí takovým způsobem opustil. Nějaké stopy po sobě nechat musel, navíc se začínají dít divné věci. Přichází zprávy z neznámých čísel, v domě jsou známky toho, že tam v její nepřítomnosti někdo chodí. I za cenu, že jde práce stranou se pouští do riskantní cesty za pravdou. Ale dozví se toho možná víc o sobě a o svém nahlížení na svět, než o své ztracené lásce.

DOJMY: Ano, narazíte na pár logických chyb. Proč nekontaktovala policii? Soukromého detektiva? Ve střední části se to trochu vleče, pasáže se dost podobají jedna druhé.
Ale tak dobře se to čte. Je to napínavé a zajímavé. Čím dál složitější. A to se motáme jenom v okruhu pár míst a jenom několika postav.
Závěr je tak povedený, že si určitě zasloužil víc prostoru. Ale možná, že už byla autorka ze své umanuté hrdinky unavená. Ani se nedivím. Bylo to dlouhé hledání. Ale vám uteče bleskurychle.

Jestli jste byli taky tak počuraní z Dívky ve vlaku, Zmizelé a třeba i Té přede mnou a marně hledáte něco podobného, tady to máte. Není to úplná novinka, ale ještě se dá sehnat.

DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *