PATRIK HARTL – PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA A KAREL, MALÝ PRAŽSKÝ EROTIKON

Hartl je všude. To byla Třeštíková taky a líbila se mi, tak jsem zkusila i jeho.
A třeste se, bývám vlídná, ale jsem ve své nejlepší kritické formě!

Než se do mě někdo pustí, tak se pokusím vysvětlit a přiznat jednu věc. Já mám muže ráda. Holky jsou nejlepší kamarádky, ale kdybych si měla vybrat, bez kterého pohlaví se obejdu, bylo by to asi to něžnější a čistotnější.
Muži jsou vtipnější, přímější, méně komplikovaní a samozřejmě přitažlivější. Mají větší nadhled a okruh zájmů.
Takže! Moje kritika nebude žádný výlev potrefené feministky, která nesnáší chlapy jenom proto, že jsou chlapi.
Ale bude to asi tak, že Radka Třeštíková to natírá chlapům a Patrik Hartl dělá opak. A i když mám kluky radši, budu vždycky kopat za holky. Dokud tady budou tyhle dva nekompatibilní týmy…

PATRIK HARTL – PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA A KAREL

DĚJ: V názvu jsou tři přezdívky a jedno jméno čtyř nejlepších kamarádů. Znají se od střední školy a představují prototypy současných skoro-čtyřicátníků.
Prvok je vědec a vzorný otec rodiny. Má lehké finanční potíže, se kterými mu momentálně pomáhá Šampón. Šampón je brakový režisér. Všeho má spíš nadbytek a když ho svede Karlova manželka, uvědomí si možné následky až po činu. Karel má svou ženu rád a vůbec netuší, že ona je nespokojená. Tečka je sám, navštěvuje maminku a veřejné domy. Přítelkyni by chtěl, ale jaká by musela být?
Tihle pánové se po třídním srazu shodnou na tom, že jsou z nich pěkně nudní patroni a že by se měli vyhecovat a pořádně se odvázat. První výzva je tady. Každý z nich se musí svléct na veřejnosti a natočit to jako důkaz na mobil. Šampón začíná jako první.
To, že všichni challenge zvládnou, a rozhodnou se v podobných akcích pokračovat, je překvapující, stejně jako jejich přístup k řešení jejich životních krizí a problémů.

DOJMY: Trochu hloupoučké, ale zábavné. První svlékací show je originální a příjemně mi připomíná to, co se mi na mužích nejvíc líbí. Až na výjimky se neberou moc vážně a umí si ze sebe udělat legraci. JSOU VTIPNÍ.
Knížka je navíc tenká a čte se rychle, takže z mojí strany zatím žádný problém.

PATRIK HARTL – MALÝ PRAŽSKÝ EROTIKON

Pak se ale něco stalo, a ten člověk se zbláznil.
Do dvou pražských řadovek umístil dva manželské páry a popustil uzdu fantazii. Občas tu někdo chodí do práce, občas se narodí nějaké děti, občas někdo zemře, ale jinak se v té knížce nedělá nic jiného, než prcá, nebo se právě doprcalo, nebo se na prcání myslí.
Já nejsem nikterak prudérní a obecně mě tyto činnosti neodpuzují a nevadí mi si o nich číst. Erotické scény zvlášť do milostných románů patří a leckdy mi v nich i trochu chybí. Jsem sice trochu stydlivá, takže nějaké veřejné promítání by mi asi nevyhovovalo, ale každému dle jeho vkusu, takže proč ne v knihách.
Ale tohle je šílené. Nevím, jestli měl autor někdy nějaké běžné zaměstnání, ale obyčejný smrtelník nemůže tolik souloží s tolika lidmi stihnout! Zkoušela jsem si sestavit denní rozvrh těch dvou párů a chybělo mi tam asi tak 20 hodin denně na osobu. Tady něco nesedí.
Možná v naší literatuře něco podobného chybělo a všichni ti čtenáři, kteří tenhle titul vystavují při jízdě v mhd, se u toho nasmějí. Ale já jsem té (půjčené!) knížce dost zdemolovala hřbet tím, jak jsem jí několikrát hodila proti zdi.

Hartla NEDOPORUČUJU!
Ale na jeho prodejnosti to určitě nic nezmění.

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *