PETRA SOUKUPOVÁ – KLUB DIVNÝCH DĚTÍ

Úžasná knížka pro děti, která potěší hlavně dospělé.

DĚJ: Mile je deset, je moc hezká, miluje zvířata a nejraději jenom tak leží v trávě a je ve svém světě.
Petrovi je taky deset, špatně spí, budí ho noční můry a rád a hezky kreslí.
Katka je v pubertě, má ráda sladkosti, takže je trochu při těle a nejraději si čte.
Franta se špatně pohybuje a musí chodit o berlích. Rád provokuje ty, co mu otravují život a baví se natáčením videí, která umí šikovně sestříhat a zveřejňovat.
Tyhle trochu zvláštní děti se během několika jarních dnů začnou vídat a vznikne upřímné přátelství, ve kterém se nevědomky vzájemně podporují. Protože má každý svoje trápení, mají pochopení pro sebe navzájem. Když se jim Petr svěří, že se mu strašně moc nechce jet na školu v přírodě, protože se v třídním kolektivu cítí nesvůj a bojí se toho, že bude v noci vykřikovat ze spaní a bát se, vymyslí parta plán, jak ho téhle nepříjemnosti ušetřit. Všichni se těsně před plánovaným odjezdem seberou a stráví dva dny v chatové osadě daleko od domova. Rodičům nechají doma vzkaz, aby se o ně nebáli a až se vrátí, nebude už Petr muset nikam jezdit. Petra převlečou za holku, rozdělí se do dvou skupin a vyrazí.

DOJMY: Kdo si v dětství připadal někdy trochu divný, bude v sedmém nebi. Dětský kolektiv umí být rafinovaně krutý a těžko ze svého života odstraníte ty, kteří vám škodí, když musíte chodit do školy. A pokud nepatříte ve třídě zrovna k těm oblíbeným, může být představa takové školy v přírodě opravdu hrozivá. Z pohledu rodiče je těžké zhodnotit, jestli děti takových situací ušetřit, nebo je jim vystavovat, aby je to posílilo. Petra Soukupová to ví tak nějak nejlíp. Dospělé uklidní a pokud děti přímo při čtení neosloví, určitě v nich zanechá pozitivní stopy. Jak si hledat přátele. Jak se starat o sebe a o druhé. Dělat to, co nás těší. Nebát se těch, které budeme jednou spíš litovat. Užívat si každý den.
Že je knížka navíc čtivá a napínavá, vám řekne každý.
Takže jak jinak. DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *