PETRA SOUKUPOVÁ – VĚCI, NA KTERÉ NASTAL ČAS


Česká současná literatura je kvalitní a Petra Soukupová na tom má velkou zásluhu. Četla jsem všechny její knížky pro dospělé a nezdráhám se říct, že stvořila nový žánr, který už je v tuto chvíli některými kopírován.
Ve své novince dovedla vztahové drama na hranici thrilleru. Od první kapitoly je čtení tak napínavé, že musíte číst dál. Dokud nepadnete psychickým vysílením.
Je o jedné dnešní mladé rodině. Rodiče, syn, dcera. Všichni se mají docela rádi, ale přijde čas, kdy to nestačí. Chtějí víc, než přežívat.
Je na vině okolní svět, který nás přesvědčuje, že smyslem všeho je být neustále šťastný? Nebo je za vším naše chamtivost, potřeba mít se materiálně dobře, mít toho nejlepšího partnera, nejvychovanější děti, skvělou zábavnou práci, čím dál lepší sex?
V prostředí plném možností je těžké poznat, co je ještě v pořádku, a co je pro nás už zásadní, a nedává smysl v tom setrvávat.
Všichni toužíme po lásce. Je na místě jí v každém životním období vyžadovat?
Tahle knížka mi působila utrpení. Ale uklidnila mě možností, že dokud jsme na konci všech našich otázek schopní nadhledu, není všechno ztracené.
Cítím k autorce nefalšovanou čtenářskou lásku, představuje všechno, proč miluju knihy. Jenom doufám, že sama prožívá i veselejší okamžiky, než ty, které vybrala do své nové knihy.
Třeba by ta příští mohla být o nich.

DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *