RUTH WARE – HRA NA LHÁŘE

Zajímavé. Ze slibovaného psychothrilleru o následcích nevinných dětských výmyslů se stala… příručka o kojení!

DĚJ: Isa žije se svým manželem a půlroční dcerou Feyou v Londýně. Často kojí. Jednoho dne dostane zvláštní esemesku od bývalé spolužačky a dobré kamarádky Kate. Nakojí a ihned sbalí dítě a vyrazí za Kate do zapadákova Salten, kam chodila do internátní školy. Po cestě vlakem dceru několikrát nakojí. V rozpadajícím se mlýně, kde Kate bydlí, se sejdou ještě se dvěma dalšími spolužačkami. Všechna tato děvčata byla ve třetím ročníku vyloučena a mimo jednoho pohřbu se již neviděla. Proč je Kate po patnácti letech svolala? Má totiž strach, že vyjde najevo úplná pravda o tom, co se tehdy stalo, protože se našly ostatky jejího otce. Otce, který učil na jejich škole kreslení, a kterého našla mrtvého a se spolužačkami ho společnými silami pohřbila, aby to vypadalo, že zmizel. Teď se koná sraz bývalých studentek saltenské školy a Kate to vidí jako jedinečnou příležitost, jak dát najevo, že se žádná z nich ničeho nebojí. Dámy jsou zpočátku proti, ale na její naléhání podlehnou. Isa nakojí a přidá se ke společnému plánu.
Děvčata absolvují školní sraz. Na scéně se objeví Katein problematický bratr. Chůva, která hlídala Freyu, se ukáže jako nespolehlivá. Vyplouvá na povrch, co se tenkrát opravdu stalo.
A nebojte se, i tak se bude ještě dost kojit.
Po návratu do Londýna je všechno horší než předtím. Isin manžel nechápe, co se s ní děje. Natož když nakojí, sebere dceru a zase se vydá do Saltenu. Drama vrcholí.

DOJMY: Jestli ještě jednou bude v nějaké knížce někdo takhle často a takhle popisně kojit, navážu spolupráci s výrobci umělé výživy a budu jim dělat reklamu na tričku. Šestiměsíční dítě a jeho přebalování, jeho špatné nálady a jeho krmení zabraly polovinu obsahu. A teď ke zbytku.
Nic nedávalo smysl. Patnáct let se neviděly a na jedno písknutí se hned sejdou? Pohřbily jejího otce a podrobně nezkoumaly, co se mu stalo? Proč pak byly vyloučené? Kvůli pár obrázkům, na kterých umělci pózovaly?  Žena s malým dítětem dvakrát za krátkou dobu vypadne z domu a je naštvaná, že se to manželovi nezdá?
Když je potřeba taxík, zjeví se i tam u mlýna na samotě u lesa. Když je potřeba vyhrotit atmosféru, jdou děvčata ve večerním oblečení pěšky přes močály. V jednu chvíli jsou na sebe hnusné, za chvíli si vyznávají lásku.
NIC nedávalo smysl!

NEDOPORUČUJU!
A pozitivní tečka? Poslední scéna není o kojení.
Mějte se hezky a sáhněte po něčem lepším ke čtení!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *