SHARI LAPENA – MANŽELÉ ODVEDLE

Docela povedený psychothriller. Byly tu lepší, byly tu horší.
Mojí nejoblíbenější Flynnovou mám přečtenou, Druhá Dívka ve vlaku se asi taky jen tak nechystá, musím riskovat. Je to jednou nahoru (Ta přede mnou, Žena v okně), jednou dolů (Cizinec, V pasti lží). Tohle je tak někde uprostřed.

DĚJ: Anne a Marco jdou na slavnostní večeři k sousedům. Protože jim selhalo hlídání, nechají po těžkém rozhodování doma jejich šestiměsíční dcerku Coru s tím, že se budou střídat, a každou půlhodinu jí přijdou zkontrolovat. A budou viset očima na přenosné chůvičce. Marco si večírek užije flirtováním s hostitelkou Cynthií, Anne nervózním pokukováním po hodinách a rozpačitou konverzací s oslavencem Grahamem. Když se po půlnoci dostanou domů, naplní se jejich největší obavy. Cora je pryč. Okamžitě zavolají policii a Anne své rodiče a zhroutí se. Nic nenapovídá násilnému vniknutí, nikde nejsou žádné pořádné stopy, pryč je jenom miminko a přikrývka. Vyšetřování začíná, oba jsou vyslechnuti, dům prohledán. Najdou se otisky jiných pneumatik před garáží, ale jinak je stop zoufale málo. Konečně se ozve vyděrač s žádostí o výkupné, což je v tuto chvíli pozitivní událost. Anna je z bohaté rodiny a její matka a nevlastní otec jim nabídnou finanční pomoc. Přes jejich protesty a bez vědomí policie se předání peněz a převzetí dítěte ujme Marco. Jenomže dítě na smluveném místě není. Všichni začínají být ještě víc vyděšení a my se dozvídáme detaily ze vztahů všech zúčastněných, jak už to tak v psychothrillerech bývá. A jak to tak bývá, všichni mají spoustu problémů, svých malých i větších tajemství. Sousedi mají na terase kameru, ale nikomu to neřekli. Marco zoufale potřebuje peníze, aby udržel svojí firmu. Anne má poporodní depresi. Její rodiče neměli Marca nikdy rádi. Někdo má s únosem něco společného, to je celkem jasné. Zbytek je celkem nečekaný.

Nic zvláštního, ale taky žádný velký průšvih. Knížka má celkem dobrou atmosféru a příjemně se čte. Na druhou stranu se všichni chovají dost nevěrohodně a důkazy jsou všem v podstatě dost naservírované. Ale jako takové malé nahlédnutí do manželství, které by mohlo vypadat, že nemá problémy s penězi, je to fajn. Za bohatstvím vždycky něco je. A když je má jenom jeden, první problém je hned. Nikdy není co závidět.

Když nebudete čekat zázrak, DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *