THEO ADDAIR – MUFFIN A ČAJ

Kdyby měl young adult žánr znamenat, že to budou vždycky takhle v negativním slova smyslu jednoduché knížky, byla by to asi moje poslední.

DĚJ: Daniel a Kit chodí na stejnou střední školu a bydlí ve stejném internátě. Oběma si líbí kluci. Jinak spolu nemají mnoho společného. Daniel je introvertní génius, který mohl přeskočit dva ročníky a užívá si svůj jednolůžkový pokoj. Kit rád a hezky kreslí a je zamilovaný do svého spolubydlícího, který ho neustále vyhazuje z pokoje do knihovny nebo ven, aby si tam mohl vodit dámské návštěvy. Při jednom takovém vyhnanství ho Daniel zahlédne a přeskočí jiskra. Ani jeden si dlouho není jistý, co vlastně cítí, a jestli by to mohl cítit ten druhý. Pomůže jim literární soutěž, která je svede ke společné práci. Románek může začít. Ale máme tu pár lidí, kterým jejich vztah nesedí, zvlášť proto, že Daniel měl kdysi pár konfliktů se školním mazákem.
Křehká první láska dostane zabrat.

DOJMY: Český young adult román o dvou homosexuálech. Něco takového tu chybělo a ze svého nápadu autor těží. Ale nemyslím si, že se toho zhostil úplně nejlíp. Má určitý talent pro poetické pasáže a píše svižně, nepopírám. Ale zbytek působí jako poslepovaná panenka Barbie. Styl je umělý, přeslazený, aby se líbil. Pasáže k sobě nesedí, jako kdyby byly psané s velkým odstupem.
A to hlavní. Všechno a všichni působí nevěrohodně. Kde u nás najdete podobnou internátní školu, ve které se chodí v uniformách a studenti můžou přeskakovat ročníky? Školu a internát s tak moderním vybavením, kterou si přitom může dovolit i kluk z chudé rodiny?
Nemyslím si, že moje rozladění je způsobeno tím, že jsem dávno překročila věkovou hranici, pro kterou e knížka určená. Spíš jsem po všech těch superlativech kolem čekala víc.
Pohladí, nevyruší.

Dospělým čtenářům NEDOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *