VALENTINA NAZAROVA – SKRYTÁ PÍSEŇ

Napínavý román s detektivní zápletkou z prostředí mladých rocknrollových hvězd.
Thriller, za který se knížka vydává, je trochu zvláštní označení, jde spíš o takovou young adult detektivku. Trochu utahanou, ale chytrou a příjemnou. Vůbec ne špatnou.

DĚJ: Nika je mladá ruská dívka, studující na vysoké škole v Londýně. Když jí bylo třináct let, zmizela její starší sestra Jen. Po letech se k ní dostává stopa v podobě videa, které ukazuje na poslední místo, kde se Jen vyskytovala, na letní rockový festival. Nika se rozhodne, že bude stopy následovat a pomocí sociálních sítí vyhledá Jeniny staré známé. Zcela se ponoří do pátrání, a vydá se do malého města, kde Jen naposledy bydlela. Čeká jí řada zvláštních setkání a mnohokrát se přesvědčí, že pravda o zmizení její sestry není to jediné, co v životě hledá. Postupně poznává, jak její sestra působila na ostatní lidi, a že ať byla jaká byla, rozhodně neodešla bez povšimnutí. Těch, kteří by měli zájem na tom, aby jednoduše nebyla, bylo celkem dost. Chodila s idolem mnoha dívek, frontmanem slušně se rozjíždějící se kapely. Sama byla krásná a přitažlivá a byl tu někdo, kdo by za ní dal cokoliv. Mohl jí někdo ublížit? Její šéf, jeho partnerka, její zamilovaný kamarád, žárlivé fanynky?
A co Nika, může být nudné maloměsto místem, kde by sama našla svoje štěstí? A nebylo by to jenom díky tomu, že nahrazuje místo své sestry?

DOJMY: Občas potkáte někoho, kdo se mihne vaším životem a naprosto vás uchvátí. Jsou lidé, kteří mají talent si získat většinu lidí na svoji stranu. Bývají pohlední, chytří, plní života. Hlavní hrdinka měla tu smůlu, že měla takovou sestru. Je těžké žít ve stínu někoho, do koho se každý kluk okamžitě zamiluje a s kým se všechny holky chtějí kamarádit. Vždycky bude jenom její sestra. Proč tedy Nika setrvává v místě, kde přesně tohle cítí?
Všichni hledáme svoje místo. Až na pár vyvolených, kteří v tom mají jasno a těch, kteří se tím nezabývají, hledáme, kde a mezi kým budeme šťastní. Nika má pocit, že to bude možné, až odhalí, co se stalo s její sestrou. Ale co potom? Bude prostor na její vlastní život?
Občas potkáme někoho, komu bysme se chtěli vyrovnat, komu se třeba i snažíme být podobní. Myslíme si, že tak získáme trochu jeho štěstí. Přitom v jedinečnosti každého z nás je to kouzlo.
A kouzlo je to, co tahle knížka určitě má.

DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *