VI KEELAND – ŠÉF

Erotický román si teda představuju jinak, ale čas s touhle knížkou příjemně uběhnul.
Asi jsem už přehlcená thrillerů, romantiky, i vztahových románů, a chtěla jsem se u něčeho jen tak zahihňat, tak jsem sáhla po půjčené knížce. A vlastně se to povedlo, docela jsem se nasmála. Ale erotiku, po které nebudete moct chodit, teda nečekejte!

DĚJ: O hlavní hrdince Reese toho zpočátku moc nevíme. Je to docela normální, pohledná mladá Američanka. Je jí 28, pracuje v marketingu kosmetické firmy, a nese si trauma z dětství, kdy byli s bráškou doma přepadeni.
Na jednom nepovedeném rande pozná Chase. On je v restauraci také na schůzce a pomůže jí vybruslit z nudného večera. Pak se úplnou náhodou potkají znovu a Chase opět uplatní svůj šarm a nadhled a Reese začíná podléhat jeho kouzlu. Chase je nejenom pěkný, ale i neskutečně přitažlivý. To, že je to i velmi bohatý majitel jiné kosmetické firmy, už se tak nějak samo nabízí. Pobídne Reese, aby zkusila pracovat v jeho firmě, a zcela bez okolků jí dává najevo, že by s ní chtěl navázat intimní vztah. V té době má Reese nového přítele a z předchozího zaměstnání má tak špatnou zkušenost s randěním, že odolává. Všichni víme, že nakonec neodolá. Bude to celkem jízda, ale na vytuněné sexuální dobrůtky se moc netěšte. Nic, co by překračovalo běžné romány, potkáte snad jenom trochu expresivnější výrazy. Pak už nás čekají jenom lehké komplikace s Chaseovou nevyrovnaností se s minulostí a s Reesinou fóbií, a můžeme směle do finále. Samozřejmě vášnivého.

DOJMY: Jak jsem zmínila na začátku psaní Zápisníku, já čtu skoro všechny žánry. Když je nějaká knížka úspěšná, jsem zvědavá. I mě tedy před lety zastihlo Padesát odstínů šedi. Zdolala jsem jenom první díl. Děj byl prostý a pro mě nudný, erotické pasáže mi nebyly příjemné. Ale tahle celkem přiznaná inspirace Padesáti odstíny mě docela zaujala. Když se tři bichle Padesáti odstínů seškrtají na 288 stran, sex bude praktikován zcela standardně, je z toho Šéf a je to docela fajn legrace. Taková obyčejná knížka pro větší holky na dva nebo tři večery.
Nicméně svému zařazení román nedostál, takže lehkou kritiku si ode mě zaslouží. Pokud by si knížku někdo koupil kvůli slovu „erotický“ na obálce, bude fakt zklamaný. Mnoho psychothrillerů vás na tuhle vlnu naladí daleko víc. Protože popisy nestačí, je potřeba vytvořit správně dusnou atmosféru, kdy jenom trnete, kdy už to přijde. Moje oblíbená Gillian Flynn vás napne a vzruší daleko víc. Takže pokud podobné knížky vyhledáváte, radši sáhněte po něčem jiném. Ostatním, kteří od toho nebudou po sdělovací stránce moc očekávat, a jenom si chtějí odfrknout u něčeho hodně nenáročného,
DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *