VICTOR METHOS – OBHÁJCE

Detektivka na jeden večer. Pobaví.

DĚJ: Brigham Theodore právě dostudoval a splnil všechny podmínky, aby se stal advokátem. Ale v Salt Lake City je právníků dost a právníků bez praxe ještě víc. Po pár neúspěšných pohovorech to vypadá, že si Brigham bude muset na svůj plesnivý podnájem vydělávat dál jako uklízeč na základní škole. Ze setrvačnosti zkusí ještě jednu firmu a jejímu majiteli, zvláštnímu chlapíkovi s ruským přízvukem Tommymu, okamžitě padne do oka. Hned mu přidělí práci, a ačkoliv první soud za řízení v opilosti Brigham nevyhraje, jeho obhajoba zaujme natolik, že hned další úkol bude velkorysý. Má obhajovat Amandu Piercovou, která před pěti svědky zastřelila neozbrojeného muže. Obhajoba má na čem stavět, ten člověk zneužil a zabil její malou dceru. Ale i tak to bylo chladnokrevné zabití a Birgham bude mít co dělat, aby svůj výjimečný talent potvrdil a začal slušnou kariéru. Navíc když přijde o šéfa. Nová série detektivek právě začala!

DOJMY: Případy inspirované skutečnými událostmi vždycky táhnou a když jste unavení, ale stejně si chcete číst, sympatických 189 stran a kapesní velikost knížky vás naláká ještě víc.
Postavy jsou sympatické a věrohodné, všechno odsejpá, ráno sprcha, snídaně, příprava, soud, šup, šup, šup a najednou jsme na konci! Někdy je to fajn, když se nic zbytečně nekomplikuje, první rande a ruka je v rukávě, šéf zahyne a soukromá praxe je na světě a tak dále a tak dále, ale tohle by stačilo vydat jako časopis ze série Večerů pod lampou. Nevím, jestli by vám za tuhle útlou knížku nebylo líto vynaložených peněz.
Nebylo to špatný, ale půjčte si to v knihovně.

Ale s Birghamem bude ještě legrace, takže DOPORUČUJU!

P.S. Ale ta obálka je trapas…

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *