ZUZANA MIŠKUFOVÁ – PROTOŽE LÁSKA

Jeden otec, dvě matky, čtyři sestry. Pár měsíců, ve kterých se změní životy úplně všem.

DĚJ: Standa si vzal Jarmilu a měl s ní Katku a Markétu. Po pár letech se seznámil s Věrou a měl s ní Hanku a Petru. Dál žil s manželkou a dětmi a navštěvoval svou milenku a jejich společné jejich děti. Všichni se tvářili, že jim to takhle úplně nevyhovuje, ale že jsou s tím smíření. Když jsou dcery dávno dospělé, zemře Jarmila. Standa se nastěhuje k Věře a tahle šílená situace, kdy dvě sestry truchlí po mamince a druhé dvě sestry nechápou, proč až teď jejich otec začal žít s jejich maminkou, když jí miloval, otevře všechno, co v sobě všichni roky schovávali, aby jim to příliš neubližovalo. Nakonec sice něco ztratí, ale ještě mnohem víc získají.

DOJMY: Ženský román s psychologicky propracovanými postavami je to, co u nás pořád chybí. Proto jsou tak úspěšné knížky Radky Třeštíkové a Petry Soukupové. I mě potěšily a těší.
Na první pohled obyčejné ženy, které potkáváte každý den, ožívají pod náloží starostí, které nevyhnutelně musí v životě přijít. Někdo vypadá silný, a přitom je křehký, někdo vypadá nepřístupně, a přitom je citlivý, někdo je takový, jaký je. Každý je jiný a každý je neopakovatelný.
Kvalitní, současné, čtivé.
Mám malý postřeh k závěru, proč nám vlastně radí, co si máme z příběhu vzít? To není vůbec nutné.
Ale pár slov to nepokazí.

DOPORUČUJU!

Sdílení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *