KATE MORTON – ZTRACENÝ SLIB

Po Slavíkovi další objev letošního roku. Na tuhle autorku doporučuju se zaměřit. Jemné, přiměřeně duchaplné čtení. Obálky se nebojte!

DĚJ: Když se na panském sídle při tradiční svatojánské slavnosti ztratí majitelům Edevanovým roční chlapeček, znamená to doživotní změny pro všechny zúčastněné. Tak trochu podezřelí z jeho ztráty jsou vlastně všichni.
Tak například. Šestnáctiletá Alice zamilovaná do chudého zahradníka mohla vymyslet plán, jak získat peníze za výkupné. Navíc když má zálibu v detektivkách a zná tak leckteré zločinecké finty.
Manželé Edevansovi působí jako dokonalý a harmonický pár, ale když se někdo vrátí psychicky pošramocený z války a má podezření, že jeho syn není jeho, mohl by mu v návalu vzteku něco provést.
Mladá chůva byla propuštěná ze služby pár dní před osudnou nocí. Nemohla se mstít?
Jak je jasné ze souběžně plynoucího příběhu posazeného do současnosti, záhadu zmizení malinkého chlapce se nikdy nepodařilo objasnit. Mladá seržantka Sadie se o to při své nucené dovolené pokusí. Osloví dosud žijící Alici Edevanovou, ze které se stala úspěšná autorka detektivních románů. Ta přispěje poznatky, které celou záležitost ještě víc zašmodrchají.

Pokračovat ve čtení „KATE MORTON – ZTRACENÝ SLIB“

EOIN DEMPSEY – RŮŽE BÍLÁ, ČERNÝ LES

Velké písmo, silný papír a z tématu na povídku je román.

DĚJ: Franka Gerber je taková šťastná hvězdička. Narodila se se světlými vlasy, modrýma očima a pohlednou tvářičkou německým rodičů. Do druhé války si rodina nežila špatně, ale teď nemá Franka nic. Ani rodiče, ani bratra, ani přítele, jenom zdravotnické vzdělání, flastr z půlročního vězení za protinacistickou činnost a vyhlídky na život v režimu, který nenávidí. A chatičku v horách. Pár dnů po svém propuštění z vězení se večer vydá z útulné chaty bez cíle ven do mrazu. Možná s tím, že už se nikdy nevrátí a neprobudí. Při své neveselé pouti narazí na zraněného parašutistu. Pokračovat ve čtení „EOIN DEMPSEY – RŮŽE BÍLÁ, ČERNÝ LES“