PETRA SOUKUPOVÁ – KLUB DIVNÝCH DĚTÍ

Úžasná knížka pro děti, která potěší hlavně dospělé.

DĚJ: Mile je deset, je moc hezká, miluje zvířata a nejraději jenom tak leží v trávě a je ve svém světě.
Petrovi je taky deset, špatně spí, budí ho noční můry a rád a hezky kreslí.
Katka je v pubertě, má ráda sladkosti, takže je trochu při těle a nejraději si čte.
Franta se špatně pohybuje a musí chodit o berlích. Rád provokuje ty, co mu otravují život a baví se natáčením videí, která umí šikovně sestříhat a zveřejňovat.
Tyhle trochu zvláštní děti se během několika jarních dnů začnou vídat a vznikne upřímné přátelství, ve kterém se nevědomky vzájemně podporují. Protože má každý svoje trápení, mají pochopení pro sebe navzájem. Když se jim Petr svěří, že se mu strašně moc nechce jet na školu v přírodě, protože se v třídním kolektivu cítí nesvůj a bojí se toho, že bude v noci vykřikovat ze spaní a bát se, vymyslí parta plán, jak ho téhle nepříjemnosti ušetřit. Všichni se těsně před plánovaným odjezdem seberou a stráví dva dny v chatové osadě daleko od domova. Rodičům nechají doma vzkaz, aby se o ně nebáli a až se vrátí, nebude už Petr muset nikam jezdit. Petra převlečou za holku, rozdělí se do dvou skupin a vyrazí.

Pokračovat ve čtení „PETRA SOUKUPOVÁ – KLUB DIVNÝCH DĚTÍ“

JOCHEN TILL – LUCIFER JUNIOR

Na Facebooku Romantického zápisníku píšu už asi půl roku o knížkách, které jsem přečetla. A teď mi začalo být trochu líto, že si ty krátké články nemůžou přečíst ti, co na Facebooku nejsou. Tak budu přidávat příspěvky i sem a některé přidám i zpětně.
Začneme knížkami pro děti.

POPIS: Lucifer Junior je nová série knížek pro větší děti. U nás zatím vyšly první dva díly, další tři vyjdou začátkem příštího roku. Začátek vypadá výborně!
Jsou milé, chytré, vtipné, skvěle komiksově ilustrované. A vymazlené, co do provedení. Budete je s radostí brát do ruky. Doporučila bych je dětem okolo deseti let i mladším. Pokud je budou předčítat rodiče, bude se jim číst špatně, protože budou hýkat smíchy! Pokračovat ve čtení „JOCHEN TILL – LUCIFER JUNIOR“